Valilik; “Genç Kızın Kaçırıldığı İddiaları Doğru Değil”

0
53

valilik açıklama3Bazı basın yayın organlarının dün yayınlanan nüshalarında yer alan “Genç Kız Kaçırıldı” başlıklı haber ve içeriğinde gündeme getirilen iddialar ile ilgili olarak Hatay Valiliğinden bir açıklama yapıldı. Haberde iddia edildiği gibi kızın kaçırılmadığı kendi rızasıyla ailesinden kaçtığının ifade edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“16 Haziran 2014 günü Vilayet Polis Merkezi’ne müracaat eden N.K. (52) isimli kişi, evli olan kızı G.T.(19) ile en son15 Haziran 2014 Pazar günü saat 15.00 sıralarında karşılaştıklarını, bu görüşmeden sonra kızından haber alamadığını beyan etmiştir.

Olayla ilgili olarak güvenlik birimlerimiz tarafından yapılan inceleme neticesinde; haber içeriğinde kaçırıldığı iddia edilen ve ilimiz İskenderun nüfusuna kayıtlı olan G.T, 20 Haziran 2014 Cuma günü güvenlik birimlerimiz tarafından bulunmuş; eşiyle boşanmak istediğini ve bu nedenle ailesinden gördüğü baskıya dayanamayarak 15 Haziran 2014 Pazar günü evinden kendi isteği ile ayrıldığını ve ailesi ile görüşmek istemediğini beyan etmiştir.

Hal böyle iken haberde; “şahsın Suriye plakalı bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığı” gibi asılsız iddialar gerçeği hiçbir şekilde yansıtmamaktadır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here