Vali Topaca; “Tek Amacım; Hatay’a Hizmet Etmek”

0
46

arsuz-vali ziyaret1Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Belediye Meclis Üyeleriyle Birlikte Hatay Valisi Ercan Topaca’yı Makamında Ziyaret Etti

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, belediye meclis üyeleri ile birlikte Hatay Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Vali Topaca Hatay için tüm kamu ve kurumlarla birlikte hareket edeceğinin altını çizerken, koordineli bir hizmet süreci geçirmenin de önemine vurgu yaptı.

Tüm kurumların koordinasyon içerisinde çalışmasıyla Hatay’ın ve ilçelerinin daha iyi noktalara taşınacağını ifade eden Vali Topaca; “Hatay’a hep birlikte karşılıksız ve önyargısız hizmet edeceğiz. Vali nasılsa, belediye başkanı da o hukuka tabidir. Hizmetleri birlikte kovalayacağız. Sorun üreten değil, çözüm üreten taraf olacağız. İnsanların yaşam kalitesini yükselteceğiz. Bu konuda bizi kimse engelleyemez. Devletin bana verdiği yetkiyi inançla, sadakatle ve azimle yerine getireceğim. Tek amacım; Hatay’a hizmet etmek ve Hatay Valisi olmanın hakkını vermektir. İlimiz ve insanımız için yapılacak her hizmette, kurum ve kuruluşlarımızla birlikte yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim” sözleriyle, Hatay’a hizmet etme azmi ve heyecanını ortaya koydu.

Arsuz’da yaşanan sel felaketine de değinen Vali Topaca; “Yaşanan afetin izlerini silmeye çalışıyorsunuz. Dere ıslahı, bir ilçede enerji sorunu kadar önemlidir. Yaşanan sel felaketinde can kaybı yaşanmaması bizleri sevindirdi. Bir kişiyi geri getiremezsiniz. Ancak dereyi, köprüyü veya menfezi geri yapabiliriz. Yapılacak olan çalışmalarda lütfen ‘Rahatsız olur, yoğun olur’ şeklinde düşünerek, bana ulaşmaktan çekinmeyin” dedi.

“Arsuz’u Hak Ettiği Yere Taşıyacağız”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da kabulden dolayı Vali Topaca’ya teşekkür ederek; “Arsuz, 30 Mart seçimleri sonrası Büyükşehir Yasası ile 8 belde ve 25 köyün birleşmesinden oluşan bir ilçedir. İlçenin yeni oluşmasından kaynaklı bazı sıkıntılarımız ve altyapı eksikliklerimiz var. Ama el birliğiyle ilçemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Kısa sürede Hatay’ı çok iyi tahlil etmişsiniz. Size yeni görevinizde başarılar diler, yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here