Vali Lekesiz; “Huzur ve Mutluluk Diliyorum!”

0
51

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hıristiyan vatandaşların Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Binlerce yıldır var olan barış ve hoşgörü ortamının ilimizde hâkim olmasında, bu kardeşlik ikliminin tüm dünyaya verdiği sevgi mesajının iletilmesinde, sevinçte ve kederde kader birliği yaptığımız Hıristiyan vatandaşlarımız ile bir bayram sevincini daha paylaşmanın kıvancı içerisindeyiz.

İnsan hayatının özel ve anlamlı günleri olan bayramlarımız, bizleri kaynaştıran ve bizleri birbirimize bağlayarak kardeşlik duygularını coşturan müstesna zamanlardır. Bu sevgi ve hoşgörü iklimi içerisinde oluşturduğumuz birliğimiz ve bütünlüğümüz, daima yaşaması için yeni nesillere devrederken iftihar edebileceğimiz gurur kaynağımızdır.

İbadethanelerinin sırt sırta vererek aynı ilaha duaların birlikte yükseldiği, üç semavi dinin mensuplarının kucaklaştığı, kimsenin telkinine ihtiyaç duymadan inancına, kültürüne bakmaksızın komşusuna gülümsediği bu topraklarda, Hıristiyan hemşerilerimizin Noel coşkusunu tüm Hatay halkının hissettiğine yürekten inanıyorum. Noel’in tüm Hıristiyan vatandaşlarımızın yanı sıra farklı inançlara mensup tüm halkımıza huzur ve mutluluk getirmesini en içten dileklerimle temenni eder, sağlık ve esenlik içerisinde nice Noel Bayramları dilerim.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here