Uyar; “Büyükşehir Belediyesi CHP Adaylarına Teslim Edilecektir”

0
121

CHP İskenderun İlçe Yönetimi, Milletvekili Av. Mevlüt Dudu ile birlikte yaptığı köy gezilerini sürdürüyor. Son olarak Çınarlı, Akarca, Düğünyurdu, Aşkarbeyli ve Suçıkağı köylerini ziyaret eden CHP İskenderun İlçe Yönetimi ve Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, vatandaşların sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundular.

Vatandaşların, özellikle köylerin yeterli hizmet alamadığı, gençlerin eğitim ve iş sorunlarının sürekli arttığı şikâyetleri üzerine düşüncelerini açıklayan Milletvekili Mevlüt Dudu, 2002 yılından beri ülkemizi yöneten AKP iktidarının Hatay’ı ve Hataylıları üvey evlat gibi gördüğünü savundu.

AKP iktidarlarınca Hatay’ın ve Hataylıların hakkının tam olarak verilmediğini öne süren CHP’li vekil Dudu; “Vergisini ve devlete karşı görevlerini hiç aksatmayan Hataylılar, iş hizmete gelince sizlerin de çok iyi bildiği gibi hep yok sayılıyor. Devletin istatistikleri de bunu açık-açık gösteriyor. Vergi ödemede iller arasında 9. Sırada olan Hataylılar, kalkınmışlığa sıra gelince birden 46. Sıraya düşüyor. Bu ihmal değilse, bu Hatay’ı ve Hataylıları yok saymak değilse nedir? Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde hep beraber bunun hesabını soracağız” diye konuştu.

Diğer yandan, CHP İlçe Başkanı Süleyman Uyar’da ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada sosyal demokrat belediyecilik anlayışının önemine değinerek; “Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde, hem İskenderun, hem de Hatay Büyükşehir Belediyesi CHP adaylarına teslim edilecektir. Ancak o zaman Merkezi Hükümet tarafından ihmal edilen Hatay’ın ve İskenderun’un, dolayısıyla sizlerin sorunlarınıza çözüm getirilebilir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here