Uluçınar Köprüsünün Temeli Bugün Atılıyor

0
210

arsuz köprü yapımı1Hatay’ın dört bir yanında hizmette sınır tanımayan Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Arsuz ilçesine bağlı, Uluçınar Mahallesi’nde Arsuz Çay’ı üzerinde bulunan Uluçınar Köprüsü yenileniyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, bahar aylarında yaşanan sel felaketleri sebebiyle hasar gören ve ağır tonajlı araçlara trafiğe kapatılan, Uluçınar Köprüsü’nün yenilenmesi hususundaki projesi hayata geçiriliyor. Halkın ulaşımda rahatlığı için Büyükşehir Belediyesi köprüyü yenileme çalışmalarına başlıyor. Uluçınar Köprüsü, Ağustos ayı içerisinde açılışı yapılan Höyük Köprüsü ve temeli atılan Zilli Dere Köprüsü’nden sonra Arsuz’a kazandırılacak 3. köprü olacak.

Yeni köprünün temeli, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla bugün saat 15.00’da atılacak. 60 m uzunluğunda ve 18 m genişliğinde yapılacak olan ve 120 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan yeni köprü, Arsuz trafiğine rahat bir nefes aldıracak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here