Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, Okullarda Doğru Görevlendirmeler Yapılmadığını İddia Etti

0
123

türk eğitim-sen tepki12“Görevlendirmeleri Yapmayan Yetkili Amirler Siyasetçilerin Etkisi Altında mı Kalmıştır?”

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, okullarda çalışma huzurunu bozmak için oyunların devam ettiğini öne sürerek, Okul Müdürlerinin haksız hukuksuz bir şekilde alınmasından sonra Okul Müdür yardımcılarının görevlendirilmelerinde de haksızlık yapıldığını iddia etti.

Bazı öğretmenlerin görevlendirme şartlarını taşımalarına rağmen görevlendirilmeleri yapılmadığını ifade eden Akça; “Bu kişiler vatan haini midir? Yoksa bir ahlaksızlığı veya hırsızlığı mı vardır? Sayın Hatay Valisi Ercan Topaca bunlara cevap vermelidir. Bu görevlendirmeleri yapmayan yetkili amirler siyasetçilerin etkisi altında mı kalmıştır? Yoksa kendi eşlerinin en yüksek ek gelir sağlayan kurumlara atanması karşılığında bu zulme rıza mı göstermişlerdir? Sayın İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven bu soruyu yanıtlamalıdır.

Görevlendirme inhalarının yönetmelik çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiği belirtilmektedir. Acaba bu inhaların gerçekleşmemesi, İskenderun Sanayisinde bir işyerinde toplanan bir siyasi partinin milletvekili ile ilçe başkanı tarafından mı planlanmıştır? Bu kişiler eğitim kurumlarımızdaki çalışma huzurunu bozmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Büyük ölçüde başarılı da olmuşlardır. Bunun bedelini ise yaklaşmakta olan genel seçimlerde kendileri de ödeyecektir” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here