Tüm Bel-Sen Hatay Şubesi Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

0
155

tüm bel-senTüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Hatay Şubesi’nin olağan genel kurul toplantısı Belediye Yemek Salonu’nda düzenlendi. Olağan genel kurul toplantısına, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, üyeler, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tüm Bel-Sen Hatay Şube Başkanı Müfit Cihnioğlu; “Sendikalar gücünü tabanından ve üyelerinden alırlar. Üye sayısı ne kadar çok, ne kadar kaliteliyse yönetim de bir o kadar güçlü ve bir o kadar kaliteli oluşur” dedi.

Toplantıda yaptığı konuşmasında, Türkiye genelinde 42 şubelerinin bulunduğunu belirten Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ise; “Tüm Bel-Sen kamu çalışanlarının öncü sendikasıdır. Tüm Bel-Sen ilklerin sendikasıdır” diye konuştu.

Yaptığı konuşmasında Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, el ele ve bir arada olmanın, bilinçli bir şekilde ülkemize sahip çıkmanın önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek; “Bugün Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılara uğramıyorsak bunu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, devrimlerine ve ilkelerine borçluyuz. İlkelerine dört elle sarılmalıyız” dedi.

Halka Hizmet Etmek Önemli

Belediyelerin halkın birebir ihtiyacının karşılandığı ve halkla iç içe olan kurumlar olduğunu belirten Başkan Civelek; “Halk çok önemli. Halka hizmet etmek çok önemli! Belediye çalışanları olarak sizler halkla birebir, yüz yüze olan çalışanlarsınız. Vatandaş birebir ihtiyacında, elektrikte bile belediyeyi arıyor. Neredeyse beşikten mezara her türlü hizmeti vatandaş belediyeden bekliyor. Vatandaş geldiği zaman birebir empati yapın. Halkın yerine koyun kendinizi. Halkı ne kadar kucaklayabilirsek, ne kadar iç içe olabilirsek halk bizleri o kadar benimseyecektir” diye konuştu.

Emeğin kutsal olduğunu belirten Belediye Başkanı Civelek; “Emek en yüce değerdir. Emek kutsaldır. Beraber çalışacağız. Birlikte halkımıza güzel hizmetler yapacağız. Ben sizleri seviyorum. Birlikte, bir arada olmamız gereken günlerden geçiyoruz. Birlikte olursak, kol kola olursak ülkemiz rahat eder. Gönül gönle, el ele, kardeşçe güzel günler önümüzde” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here