TÜFAD’dan ‘Milli’ Atılım!

0
44

tüfad açıklama1Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Gelişim Direktörlüğü tarafından, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile işbirliği içerisinde yürütülen milli takım seçmeleri çalışmaları kentimizde de yoğun bir şekilde sürüyor. Konu ile ilgili bilgiler veren TÜFAD Hatay Şube Başkanı Yaşar Düzen, milli takım seçmeleri için oluşturacakları takım ile yeni Selçuk’lar ve İsmail’ler çıkaracaklarını belirtti.

 Dernek binasında bir basın toplantısı düzenleyerek milli takım seçmeleri hakkında bilgi veren TÜFAD Şube Başkanı Düzen, milli takım seçmelerine hiçbir kulüp lisansı bulunmayan genç yeteneklerin de katıldığının altını çizerek; “1999, 2000 ve 2001 doğumlu oyuncuların katıldığı milli takım seçmelerine yoğun ilgi gösterildi. Derneğimize bağlı antrenörler eşliğinde 3 gün sürecek olan seçmelere katılan genç yetenekler arasından 11 kişilik bir takım oluşturulacak. Aynı şekilde de Antakya’da da 11 kişilik bir takım oluşturulacak. Bu oluşturulan takımlar, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e direkt olarak bağlı Genç Milli takım antrenörleri tarafından izlenecek. 1 Eylül’deki seçmeler sonunda beğenilen sporcular milli takıma alınacaktır” dedi.

Amaçlarının ilimizden milli takıma sporcu kazandırmak olduğunu dile getiren Başkan Düzen, bu konuda İskenderun ve Antakya takımlarını oluşturan antrenörlerin de bu konuda deneyimli ve başarılı antrenörler olduğunu altını çizdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here