TOKİ İçin Talepler Cuma Günü Alınmaya Başlıyor

0
116

toki başvuru1İskenderun Belediyesi kentin imarında önemli bir proje olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri için start veriyor.

Vatandaşların talep başvuruları için başlama töreni 16 Ekim 2015 Cuma günü saat: 14.00’de yapılacak. İskenderun Belediyesi Sanat Merkezinde (Eski Nikâh Salonu) belediye görevlileri vatandaşların talep başvurularını kabul edecek.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 450 bin m2 alan üzerine kurulacak planda 4500 konut yapılacağını açıkladı. İskenderun halkına verdikleri sözleri bir bir gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Cuma günü halkımızla bir arada Toki çalışmalarımıza esas olacak talep alımlarına başlayacağız. Bu vesile ile tüm halkımızı şehrimizin geleceğinin inşası adına önem arz eden bu törende aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Toki evleri için talep alım başvurusu esnasında vatandaşlardan hiçbir şekilde bir ücret alınmayacağına da vurgu yapan Başkan Seyfi Dingil; “Alt gelir grubuna yönelik ve sosyal konut olmak üzere 2 tip konut yapılacak. Bu İskenderun halkı için önemli bir fırsattır. Talep formu için başvurularını yaparken onlardan hiçbir ücret alınmayacak. Bu başvurularda halkımızı yasal bağlayıcı hiçbir madde olmayacak. İskenderun hızla büyüyen ve gelişen bir şehir! Buna bizlerde uyum sağlamak durumundayız” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here