Tekin: “74 Milyonun Sorumluluğu CHP’nin Üzerinde!”

0
33

CHP’ Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Samandağ ziyaretinde yaptığı açıklamalarda; “Önümüzdeki süreçte 3 seçim var; bunlar yerel, cumhurbaşkanlığı ve genel seçim. Fakat bana göre bir tek seçim var o da 2014 yerel seçimleri” diyerek yerel seçimlerin önemine dikkat çekti.

Tekin, CHP Samandağ İlçe Teşkilatı binası önünde partililere escort izmit hitaben yaptığı konuşmada, dolaştığı 56 ilde parti örgütlerinin çok heyecanlı ve coşkulu bir biçimde çalıştığını söyledi. Türkiye’nin dönüm noktasının 2014 yerel seçimleri olduğunu belirten Tekin; “Önümüzdeki süreçte 3 seçim var; bunlar yerel, cumhurbaşkanlığı ve genel seçim. Fakat bana göre bir tek seçim var o da 2014 yerel seçimleri. Aynı zamanda bu seçim her iki seçimi de belirleyecek” diye konuştu.

Kendisiyle barışık bir parti yaratmak zorunda olduklarını da ifade eden Tekin; “Bütün arkadaşlardan ricam iç çekişmelerinizi, hesaplaşmalarınızı bir tarafa bırakacaksınız. Eğer bu ülkeyi seviyorsanız yapacağınız bir tek şey var, omuz omuza vereceğiz. Çünkü sadece bizim sorumluluğumuz değil, 74 milyonun sorumluluğu şu anda CHP’nin üzerinde. CHP’nin dışında herhangi bir siyasi parti, siyasi kuruluş kalmamıştır. Bütün bu sorumluluk üzerinde inanıyorum ki Hatay’da da Samandağ’da da Türkiye’nin dört bir yanında 89 zaferini herkese yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Samandağ ilçesinde bulunan Hızır Aleyhisselam Türbesi’ni ziyaret eden Tekin, buradan Vakıflı köyüne geçti. Bir çay bahçesinde köylülerin sıkıntılarını dinleyen Tekin, ardından Vakıflı köyündeki Meryem Ana Kilisesi ve Samandağ St. İlyas Rum Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here