“Tarım Alanlarının Hasarları da Ödeme Kapsamına Alınmalı”

0
96

dörtyol üreticileri1Dörtyol Turunçgiller Üreticileri Birliği Başkanı Mevlüt Coşkun; “Tarım Alanlarının Hasarları da Ödeme Kapsamına Alınmalı”

Dörtyol Turunçgiller Üreticileri Birliği Başkanı Mevlüt Coşkun, Dörtyol’da 19 Temmuz’da meydana gelen sel felaketi sonrası zarar gören onlarca tarım alanları için hiçbir yardım yapılmadığını söyledi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, meydana gelen sel ve heyelan sonrası can kayıplarının yaşandığı Çökek Yaylası bölgesinde yapılan yardımlar ve yol çalışmalarını desteklediklerini belirterek; “Yapılan yardımlarla oralarda hayat normale dönünce her şey düzelmiş gibi bir hava oluşturuldu” dedi.

Karakese beldesinde meydana gelen hasarlarda hala belediye ekipman ve işçilerinin yetersiz olması nedeniyle ilerleme kaydedilemediğini söyleyen Coşkun; “Selden zarar gören beldedeki tarım alanları için hala yardım gelmedi. Sadece herkesin gözünün önündeki bir bahçenin hasarı karşılandı. Diğer tarımsal hasarlarla ilgili ise hiçbir gelişme yok. Arıcıların arıları telef olmuş bir oraya bir oraya dilekçe verip duruyorlar. Narenciye bahçelerinde kısmi de olsa ağaçlarda hasar var. Üreticilerimiz ne olacağını bilmediklerinden hala ellerini süremiyorlar. Bakım çalışmalarına başlayamıyorlar. Sadece göz önündeki hasarların giderilip arka planda kalanların kaderlerine terk edilmesine anlam veremiyorum” diye konuştu.

Selden zarar gören 130 üreticinin bulunduğunu belirten Coşkun, selden dolayı zarar gören tarım alanlarının hasarlarının da bir an önce ödeme kapsamına alınmasını istediklerini kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here