Soydan; “Gönüllerde Yer Alabilmek, Koltuklardan Daha Değerlidir”

0
75

mehmet soydan4Adaylığı açıklanan ve iki saat sonra da iptal edilen Ak Partili Mehmet Soydan, süreçle ilgili yaşadıklarını anlattı. Her sıkıntıyı bir imtihan olarak gördüğünü ifade eden Soydan, yazılı olarak yaptığı açıklamasında duygularını şöyle ifade etti;

“Öncelikle aday adayı arkadaşlarım ve teşkilat kademelerimiz aday olmamla ilgili, istifa edecekleri bilgilerini yalanladılar. Çünkü istifa tehdidi haberleri ortalığı sarmıştı. Bunu yalanlamaları memnuniyet verici! Şimdi de bazı açıklamalarda halk tepkisini anlatanları basında görüyorum. Haftalarca toplantılar yaptık, çarşıda gezdik. Ben böyle bir tepki görmedim. Bireysel tepkiler elbette ki olabilir. Bu herkes için geçerli. Çamur, iftira siyaseti yapanlar da olabilir. Bunu yapanlar her zaman oldu zaten ama onları her zaman Allah’a havale ettik.

Bu süreçte de hiç bireysel karalamalara girmedim. 2001’den bu yana da bunu yapmadım. Yine yapmayacağım. Yapanlar da zaten küçük insanlardır. O insanları muhatap dahi almıyorum. Gönüllerde yer alabilmek, koltuklardan daha değerlidir. Adam olmaya devam edeceğim. Sevenleri, destekleyenleri, mahcup etmeyecek bir tavır içerisinde olmadım, inşallah yine olmam. Rabbim bir şeyi dilerse olur, değilse olmaz. Hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır olabilir. Ve buna teslim olmuşuzdur.

Bu bir kaç gündür kutlama veya üzüntü bildiren telefonlara ve mesajlara yetişemedim. Çoğuna geri dönemedim bile, çok duygulanıyorum, gururlanıyorum. Sonuç ne olursa olsun şükredeceğim. Bekleyip göreceğiz! Bu süreç sadece benim imtihanım değil! Güven ve samimiyet herkes için geçerli.”

Soydan ayrıca açıklamalarında kendisini en çok etkileyen mesajlardan birisinin de kızından gelen mesaj olduğuna da değindi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here