‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ İçin Kayıtlar Başladı

0
148

gençlik merkezi1İskenderun Gençlik Merkezin Müdürü Ahmet Keskin, Gençlik ve Spor Bakanlığının “Şehirler ve Kültürler” projesini kamuoyuna duyurarak, bu projeden yararlanmak isteyen 14-24 yaş arasındaki gençler için kayıtların başladığını söyledi. Müdür Keskin, bu proje ile gençlerin gidecekleri ilin tarihi yerlerini ve kültürel zenginliklerini tanıma şansı bulacaklarını belirtti.

İskenderun Gençlik Merkezi olarak mevcut kurslarının devam ettiğini söyleyen İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Keksin; “Kursiyerlerin kurslara gösterdiği yoğun ilgi ve velilerinin kurslarımızı yakından takip etmesi, sosyal sorumluk projelerinde yer almaları bizleri mutlu etmektedir” dedi.

Bağlı bulundukları bakanlığın yeni projesinden de söz eden Müdür Keskin; “14-24 yaş arası gençlerin katılabileceği ve 4 gün boyunca gidecekleri ilin tarihi güzelliklerini, kültürlerini tanıma şanslarını bulacakları Şehirler ve Kültür projesi Ağustos ayında başlıyor. Adıyaman, Kayseri, Ankara, Konya, Sivas ve Şanlıurfa illerinden birini gezip oranın kültürünü ve tarihi yerlerini gezmek isteyen gençler için kayıtlar başladı” dedi.

Türkiye genelinde bu tür sosyal sorumluluk projelerine en fazla katılımı kendilerinin gösterdiğine de vurgu yapan Müdür Keskin, bu bağlamda diğer yerlere oranla kontenjanın daha yüksek olduğunu da kaydetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here