Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Başarıya Doymuyor

0
799

sefa atakaş denizcilik1Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri, 2013-2014 eğitim öğretim yılı Ocak ve Mart aylarında Hatay’da yapılan liseler arası okul spor müsabakalarında derece alarak yeni bir başarıya imza attı.

Okulda düzenlenen törenle Kort Tenisi, Ferdi Yüzme ve Ferdi Tekvando branşlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde düzenlenen törene İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve Eşi Ümran Civelek katıldı.

“Spor Yeniden Ayağa Kalkmayı Öğretir”

Törende kısa bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, “Gençlik bir ayrıcalıktır. Sizler hayatınızın baharını yaşıyorsunuz. Bu sebeple bizler de sizleri en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız. Sizler denizin çocuklarısınız. Deniz her zaman bir ayrıcalık olmuştur. Denizi seven her insan sporu da sever. Bu sebeple bir işte başarısız olduğunuz zaman size yeniden ayağa kalkmayı spor öğretecektir. Spordan hiçbir zaman vazgeçmeyin. Size ne büyük örnekte spor müsabakalarında derece alan arkadaşlarınız olsun. Bakın Tenis öyle denildiği gibi zengin işi değildir. Tenisi herkes oynayabilir ve teniste zamanlama çok önemlidir. Bu hayatın her döneminde de böyledir. Doğru zaman da doğru yerde olduğunuz vakit başarılı olursunuz. Spor size zamanında hamle yapmayı da öğretecektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Genç Erkekler Kort Tenis, Genç Kızlar Kort Tenis, Genç Erkekler Ferdi Yüzme ve Genç Kızlar Ferdi Tekvando branşlarında il birincisi ve üçüncüsü olan öğrencilere İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Okul Müdürü Fatin Rüştü Uygur ve Okul Müdür Baş Yardımcısı Ethem Yıldırım tarafından ödülleri verildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here