SBS İskenderun Birincisi Boğaziçi VİP’ten

0
382

boğaziçi vip12013 yılı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sonuçlara göre, Boğaziçi VİP Dershanesi 8. Sınıf öğrencilerinden Berkay Yahşi İskenderun 1.’si oldu.

Geçen yıl düzenlenen SBS’de Türkiye 1.’si çıkaran Boğaziçi VİP Dershanesi, bu yılda başarısını sürdürerek İskenderun 1.’sini bünyesinden çıkarmayı başardı. Bu sene geçen yıllara nazaran daha zor geçen SBS’de 494,451 ham puan alan Berkay Yahşi ilçe birincisi olmayı başardı. Hürriyet İlköğretim Okulu’nda öğrenimine devam eden Yahşi, çok emek verdiğini ve başardığını belirterek, tüm öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

Gösterdiği başarılı çalışmalarından dolayı Yahşi’yi kutlayan Boğaziçi VİP Dershanesi Genel Müdürü Yılmaz Tunç ise; “Öğrencimizi tebrik ediyorum. Uzun bir çaba verdiler ve sonunda sevinen taraf oldular. Geçtiğimiz yılda öğrencimiz Soner Cem Gür bizlere bu sevinci yaşatmıştı. Ben Berkay’ı canı gönülden tebrik ediyor, çalışma arkadaşlarımı da kutluyorum” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here