Savaş: “Her İlçeye Bir Büyük Projeyle Tüm Hatay’ı Kucaklayacağız”

0
121

lütfü savaş21CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş: “Her İlçeye Bir Büyük Projeyle Tüm Hatay’ı Kucaklayacağız”

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, köy ve ev ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Savaş bu kapsamda Hassa ilçesine bağlı Bintaş, Çınarbaş, Salmanuşagı, Yukarı Karafakı ve Çakalbökü köylerini ziyaret etti.

Köylüler CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’ı, davul zurna ve tezahüratlarla karşıladı. Hatay’ın büyükşehir ile daha da güzel olacağını belirten Başkan Savaş; “Beş yıl Antakya için çalıştık. Son halini herkes biliyor. Bu yaptığımız çalışmaları şimdi Hatay’ın her köşesine eşit bir şekilde uygulayacağız” dedi.

Her ilçenin sorunlarını bildiklerinin altını çizen Savaş; “Bir buçuk yıldır plan ve projeleri hazırlıyoruz. Biz Büyükşehir’i kazandıktan altı ay sonra çalışmalara başlıyoruz. Normalde iki yıl sonra başlar çalışmalar. Biz deneyimliyiz belediyecilikte. Her ilçeye de büyük bir projemiz hazır bunu ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.

lütfü savaş22

Hatay’da huzuru sağlamak için çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Savaş; “Huzurun sağlanması için birlik ve beraberliğin pekişmesi için çalışmalar yürüttük. Bugüne kadar 2500 adet toplantı yaptık. Hatay’ın sorunlarına çözüm aradık şehrimize öncelikle huzur ve hizmet için çalıştık. Antakya’ya gidiyorsunuz değişikliği fark ettiniz. Biz bu çalışmaları Hatay’a yamak istiyoruz. Bizleri ağırladınız hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu seçim sürecinde keskin ayrılıklar yaratmak isteyenlerin “seçimi Cumhuriyet Halk Partisi kazanırsa Hatay’a Esad bayrağı dikileceği” yönündeki konuşmaları da değerlendiren Başkan Savaş; “Bu memlekette bayrağımızı kimse bizim kadar savunmadı. Bu bayrak için canımızı feda ederiz. Bu tür söylemler partiyi ve beni yıpratma adına yapılıyor fakat Hataylılar bu oyunu da bozar” dedi.

Köy ziyaretinde Başkan Savaş’a Cumhuriyet Halk Partisi Hatay milletvekili Hasan Akgöl, Hassa Cumhuriyet Halk Partisi İlçe teşkilat Başkanı Talat Ergüneş ve Köy muhtarları eşlik etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here