Savaş; “Alevilik Kültürü Toplumun Vazgeçilmez Bir Parçası”

0
260

gadir hum3Alevi vatandaşlar tarafından kutlanan Gadir Hum Bayramı dolayısıyla Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Savaş, Anadolu tarihinin önemli zenginlikleri arasında yer alan Alevilik kültürünün toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirtti. Başkan Savaş’ın yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Üç semavi dinin mensuplarının ve farklı etnik unsurların yüzyıllardır huzur, barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı Hatay’ın kültür zengini bir kent konumundadır. Anadolu tarihinin önemli zenginlikleri arasında yer alan Alevilik kültürü de toplumun vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanlara sevgiyle bakabilmenin öneminin her geçen gün arttığı bu yüzyılda, ilimizdeki farklı din, mezhep ve etnik gurupların bu sevgi ve kardeşlik ortamını oluşturmada büyük katkıları inkâr edilemez. Farklı din ve mezheplerin sevgisiyle harmanlanan güzel şehrimiz Hatay birlik ve beraberliği ile tüm dünyaya örnektir.

Alevilik, bünyesinde barındırdığı büyük sevgi, derin kültür ve hoşgörüsü içinde kucaklaşmak bizleri ümitlendirmekte ve daha güçlü yarınlara taşımaktadır. Kardeşliğimizin her zaman örnek olma potansiyelini koruma temennisiyle daim olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi hemşerilerimin Gadir Hum Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here