Şampiyonluklara ‘Can’ Veriyor

0
10

İskenderun’un yetiştirmiş olduğu başarılı teknik adamlardan Can Güven, Yozgatspor’u grubunda şampiyon yaparak 3. Lige çıkardı. Güven, memleketi İskenderun’a dönüşünde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Her zaman başarılarıyla adını ön plana çıkaran Can Güven, liglerin sona ermesinin ardından memleketi İskenderun’a gelerek İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’ni ziyaret etti. İGC Başkanı Diyap Atar ve basın mensupları ile sohbet niteliğinde geçen ziyarette futbolun geleceği de konuşuldu.

Yozgatspor’daki başarının arkasındaki temelin, bölgenin idarecilerinin büyük desteği ve kentin takımı sahiplenmesi olduğunu kaydeden başarılı hoca Can Güven, birlik ve beraberliğin getireceği en güzel şeyin başarı olduğunu ifade etti.

Gittiği birçok takımı şampiyonluğa ulaştıran Güven, futbolda altyapının da önemine değinerek; “Futbolcu yetiştirmek bir şehrin futboldaki başarısının temel anahtarıdır. İskenderun’da da bir an önce futbol altyapısı kurulup tesisleşme yoluna gidilmelidir” dedi.

Ziyaretten son derece mutlu olduğunu kaydeden İGC Başkanı Diyap Atar, Güven’i kutlayarak başarılarının devamını diledi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here