Şampiyonlar Başkan Civelek’i Ziyaret Etti

0
83

Liselerarası Basketbol Müsabakasında Hatay Şampiyonu olan Özel Atalar Anadolu Lisesi Kız Basketbol takımı, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’i makamında ziyaret ederek, başarının mutluluğunu paylaştı. Hatay Şampiyonu sporcu öğrencilere, ziyaretlerinde Özel Atalar Anadolu Lisesi Müdürü Fethi Gürpınar, Beden Eğitimi Öğretmeni Hamit Duman ve Bilgisayar Öğretmeni Ragıp Demir eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Civelek, sporcu öğrencileri kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Sporun, derslerde başarıyı arttırdığını vurgulayan Civelek; “Spor eğitimin çok önemli bir parçasıdır. Eğitimde, insan hayata kendini hazırlıyor. Bu hazırlıkta sporun payı çok büyüktür” dedi.

Sporun, sportmence düşünmeyi sağladığını, hayatta kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunu ifade eden Başkan Civelek; “Hayat zaten bir yarıştır. Hayatın her yarışında kazanacaksın diye bir şey yok, bazen kazanacak, bazen kaybedeceksin. Spor, sportmen anlayış kazandırır. Sportmen anlayış kaybettiğinde tekrar çalışıp kazanmayı öğretir.  Spor size böyle bir artı değer de katıyor. Bilhassa kızlarımızın spordaki başarısı çok önemli!” şeklinde konuştu. Civelek, hayatta bir hedef belirlemenin ve hedefe kilitlenmenin önemine de değindi.

Hatay Liselerarası Basketbol Müsabakalarında, Hatay Şampiyonunun İskenderun’dan çıkmasının memnuniyet verici olduğunu da sözlerine ekleyen Civelek, sporcu öğrencilere gelecekte meslek seçimleri ile ilgili sorular da yöneltti.

Daha sonra söz alan Özel Atalar Anadolu Lisesi Müdürü Fethi Gürpınar’da, sporcu öğrencilerin üst üste yedi yıldır şampiyon olduklarına dikkat çekerek; “Bu sportmen ruhtan kaynaklanıyor. Başarı, sürekli çalışmanın sonucudur, tesadüf değil. Sporcu öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmenleriyle sürekli çalıştılar ve başarıyı yakaladılar” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Koç Hamit Duman ise Hatay Şampiyonu olan takımın, 14-18 Ocak 2013 tarihlerinde Erzurum’da yapılacak grup müsabakalarına katılacağını, grup müsabakalarında ilk üçe giren okul takımlarının, Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanacağı kaydetti.

Konuklarıyla bir süre sohbet eden İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, başarılı sporculara hediyeler verdi ve günün anısına fotoğraf çekildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here