Şahutoğlu; “Adayların Kaderini Hataylı Belirlemeli”

0
82

yılmaz şahutoğlu21CHP Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu Hatay’ın hoşgörü ve barış iklimiyle Türkiye’ye değil, bütün dünyaya örnek teşkil eden örnek bir şehir olduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu Arsuz’un Gözcüler, Hacıahmetli, Höyük ve Arpagedik mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Bu bölgenin Türkiye Cumhuriyet’ine, laikliğe, Atatürkçülüğe ve bunun temel değerlerine son derece sadık olduğunu ifade eden CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu; “O yüzden ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Burada kuşkusuz sandıklardan çıkan sonuçlar bizim partiye teveccühünüzü çok net bir şekilde gösteriyor. Sizler seçilen insanların seçimden seçime yüzlerini göstermesini değil, her zaman sizlerle haşır-neşir olmasını, sıkıntılarınıza, iyi ve kötü günlerinizde yanlarında yer almaları, onlarla direkt istişare şansını ve olanak tanımalarını istemektesiniz. Bu sizin son derece doğal hakkınız, doğal talebiniz” dedi.

yılmaz şahutoğlu22

Seçilen yöneticileri, ister Belediye başkanı, ister milletvekili bu insanları tabanın belirlemesi gerektiğinin altını çizen CHP Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Şahutoğlu; “Sizler belirleyin istiyoruz. Yani adayların kaderini Ankara’nın iki dudağı arasındaki üç-dört kişiden oluşan komisyonlar değil, Hacıahmetli, Gözcüler, Antakya, Madenli belirlesin. Yani kısaca Hataylı bu bölgenin insanı belirlesin. Seçilmişin kaderini sizler belirlerseniz; bu insanların sizlerle haşir-neşir olma, sizlerle sıkı ilişkiler içine girme zorunlulukları çok daha belirgin bir şekilde artacak. Bu seçimde milletvekili adaylarının belirlenmesinde ön seçimi arzu ediyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak temel çizgilerinin Mustafa Kemal’in belirttiği gibi ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesi olduğunu vurgulayan Dr. Şahutoğlu; “Öncelikli olarak kendi içimizde barış ve huzuru tesis etmek istiyoruz. Birbirimizle kardeşçe yaşamak istiyoruz ama komşularımıza da aynı iyi niyet ve duygularla da davranmak istiyoruz. Hatay hem Türkiye’ye, hem dünyaya örnek teşkil edecek boyutta farklı kültürlerin, dinlerin dillerin, bir arada kardeşçe, hoşgörü içinde yaşadığı bir şehir. Bu hoşgörü iklimi sadece Türkiye’ye değil, bütün dünyaya örnek teşkil ediyor. Herkes bize gıptayla bakıyor. Biz bu barış iklimini burada çok şükür çok sağlıklı bir şekilde tesis etmiş durumdayız” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here