Sahil Güvenlik Teşkilatı, 32. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

0
534

kaymakam-sahil güvenlik118 Haziran Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Kuruluşunun 32. Yıldönümü dolayısıyla İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kıdemli Binbaşı Özden Dürüst, SG Yüzbaşı Mevlüt Mercan, Astsubay Başçavuş Serkan Dağlı, Dalgıç Uzman Çavuş Fatih Evsen, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit’i makamında ziyaret ettiler.

Günün anlam ve önemine yönelik açıklamada bulunan Binbaşı Özden Dürüst, ülkenin bütün sahilleri, iç suları, karasuları ile ulusal ve uluslararası hukuk kuralları doğrultusunda egemenlik ve denetimi altında bulunan deniz alanlarında kanunlarla kendisine verilen arama ve kurtarma faaliyetleri de dahil olmak üzere emniyet, asayiş ve güvenlik görevlerini başarıyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığının 32’inci Kuruluş Yıl Dönümü’nü gururla kutlamanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını belirtti.

Sahil ve karasularımızın korunması ve güvenliğinin sağlanmasından, deniz yolu ile yapılan her türlü kaçakçılık eyleminin önlenmesine kadar geniş bir alanda görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığının üstün hizmetlerle dolu bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayan Kaymakam Hasan Özyiğit; “Bir ülkenin temel görevlerinin başında güvenlik ve adaletin temin edilmesi gelir. Kara sınırları olduğu kadar, sahil sınırlarının da bu hassasiyet içerisinde değerlendirilmesi gerekmektedir. 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz sahillerinin korunması uluslararası güvenlik tedbirleri adına çok büyük önem taşımaktadır.

kaymakam-sahil güvenlik2

Ulusal güvenliğin çok önemli bir unsuru olan sahil güvenliğin küresel ve sınır aşan suçlarla mücadele etmesi de dünya barışı açısından büyük önem arz etmektedir. Bu açıdan her geçen yıl güçlenen ve dünya çapında bir hizmet veren sahil güvenlik komutanlığımız son yıllarda uygulamaya koyduğu modernizasyon projeleri ile mevcut kuvvet yapısını, imkân ve kabiliyetlerini geliştirmekte, planlanan projeleri ile kendini geleceğe taşımakta, diğer kurum ve kuruluşlarla örnek işbirliği platformları oluşturmaktadır” açıklamasında bulundu.

Bu anlamlı günün vesilesiyle; halkımızın huzuru, güvenliği ve refahı için canlarını seve-seve feda eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizin rahmet ve şükranla, gazilerimizin de minnetle anıldığını ifade eden Kaymakam Özyiğit, ülkemizde ve uluslararası alanda ulaştığı saygın konumunu daha da güçlendiren, mavi vatan olarak tanımladığımız denizlerimizde daima göreve ve yardıma hazır olan, dünyada konusunda örnek alınan bir komutanlık olma vizyonu doğrultusunda milletimize hizmet etme gayretinde olan Sahil Güvenlik Teşkilatının, bütün subay, astsubay, uzman, erbaş, er ve sivil memurlarına, aileleriyle birlikte, sağlık, mutluluk ve başarılar diledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here