Saadet Partisi, İskenderun Limanına Getirilecek Olan Patriot Füzelerine Karşı Miting Yapacak…

0
53

Çalışkan; “Hatay’dan Yükselen Sesle Bu Gemiler Geldiği Gibi Geri Gidecektir”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan, İskenderun’da düzenlenecek mitingle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. 20 Ocak Pazar günü İskenderun’da tarihi bir miting gerçekleştireceklerini ifade eden Çalışkan, İskenderun Limanına getirilecek olan Patriot füzelerine karşı bu mitingi düzenlediklerini belirtti.

Amaçlarının ülkemiz üzerinde oynanan tehlikeli oyunları bozmak olduğunu vurgulayan Çalışkan, mitingi yapmaktaki amaçlarını daha açık bir şekilde anlatarak mitinge tüm İskenderunluları davet etti. Çalışkan; “Tarihimize ve ecdadımıza yakışır bir direnişi başlatmaktır! Zulme, işgale, savaşa, sömürüye, kalkana, füzeye karşı onurlu bir duruş ortaya koymaktır. Bu vesile ile ülkemizin dört bir yanında yüreği bu vatan için çarpan herkesin gönlüne tercüman olmak ve yürekli bir sesle haykırmak üzere 20 Ocak Pazar günü, saat 12.30’da Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun Limanı’nda büyük bir miting düzenliyoruz. İşgale karşı bu vatanı seven, savunan yüreği bu ülke için çarpan herkesi davet ediyoruz” dedi.

NATO’nun ülkemize davet edilmesini anayasal bir suç olarak nitelendiren Çalışkan, NATO’nun barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücü olduğunu öne sürdü.

Patriotların, Türkiye’yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmak için geldiğini de iddia eden Çalışkan; “İnanıyorum ki Hatay’dan yükselen sesle bu gemiler geldiği gibi geri gidecektir. Ülkemiz adım-adım işgal ediliyor. Yurdun dört bir yanına dağılmış 28 tane NATO üssü var. Dün taşla, sapanla kovduklarımız, bugün kırmızı halılarla karşılanmaktadır. Bu kabul edilemez bir durumdur. Herkes bilmelidir ki; bu topraklar, NATO toprağı değil, İslam toprağıdır, bu topraklar sahipsiz değildir. İşte bu gerekçelerle, Saadet Partisi olarak, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın öncülüğünde, 81 ilde, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan, Hatay’a tüm ülke sathında harekete geçtik ve ‘Biz Geliyoruz-Patriotlar Gelmesin!’ diyerek büyük bir yürüyüş başlattık. Bu yürüyüşün finali olarak da Pazar günü İskenderun’da miting gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here