Reyhanlı’da Bir Asker Şehit Düştü

0
189

reyhanlı şehit1Reyhanlı’da Cilvegözü Sınır Kapısı yakınlarında önceki gece devriye gezen askerlere Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir asker şehit oldu. Ailesinin İzmir’de oturduğu belirtilen şehit asker Piyade Er Gökhan Çakır’ın, Muş Nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Olay üzerine Hatay Valiliğinden konu hakkında açıklama yapıldı. Yapılan resmi açıklamada; “10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 02.00 sıralarında Hatay 2. Piyade Hudut Alay Komutanlığına bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolunda görevli personelin bulunduğu nöbet mevziisinden, Suriye tarafında bir görüntü alındığı bilgisi karakola bildirilmiştir. Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve 1994 doğumlu Piyade Er Gökhan Çakır yaralanmıştır.

reyhanlıda şehit2

Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılan ambulans ile yaralı Gökhan ÇAKIR Antakya Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

Cilvegözü Sınır Kapısı Kapatıldı

Piyade er Gökhan Çakır’ın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Cilvegözü Sınır Kapısı, ikinci bir emre kadar tüm giriş çıkışlara kapatıldı. Bu nedenle Cilvegözü ile Bab-Al Hava Sınır Kapısı arasındaki tampon bölgeye yük taşıyan TIR’ların geçişine izin verilmiyor. Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı olay yeri inceleme ekipleri de Gökhan Çakır’ın şehit düştüğü sınır bölgesinde inceleme yaptı. Olay yerinde yapılan detaylı incelemenin ardından ekipler sınırdan ayrıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here