Ramazan Etkinliği Atatürk Anıt Alanı’ndaki Finalle Sona Erdi

0
112

bld-ramazan4İskenderun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, Atatürk Anıt Alanı’nda yapılan finalle sona erdi.

Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen Geleneksel Ramazan Etkinliği’nde, Geleneksel Türk Tiyatrosu oyuncuları tarafından canlı Hacivat ve Karagöz, dans gösterisi, mini tiyatro, orta oyunu İbiş Usta, aşuk ile maşuk, ilizyon gösterisi, yarışmalar, çocuk etkinlikleri sergilendi.

Ramazan etkinliğinin kentimizin çeşitli mahallelerinde geleneksel olarak düzenlendiğini hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Dönmezer, düzenlenen geleneksel ramazan etkinliği ile halkımızın ramazanı güzel bir ortamda yaşamasının amaçlandığını ifade etti.

bld-ramazan5

‘Ramazan’ı Birlikte Yaşayalım’ adıyla geleneksel olarak düzenlenen ramazan etkinliğinde, konuklara şerbet ikramında bulunuldu. Ramazan Etkinliği’nde, çevre illerden İskenderun’a misafir gelen bazı vatandaşlar da yarışarak, eğlenme fırsatı buldu. İlizyon gösterisi dikkatle izlenen etkinlikte, Burak Elmas’ın dans gösterisi beğenildi. Ramazan etkinliğinde, çocuklara meyve suyu ikramında bulunuldu ve balon dağıtıldı.

Etkinlikteki gösteriye katılan sanatçılardan Enver Kurucan halkı sahnede Türk bayrağı ile selamladı. Alanı dolduran büyükten küçüğe herkes, bayrağımızı ayakta alkışladı.

İskenderun Belediyesi’nce, Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde düzenlenen ramazan etkinliği, Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleştirilen final ile tamamlandı. Ramazan etkinliklerine, halk büyük ilgi gösterdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here