OSB Toplantısında, İşçi Sağlığı ve Ölümleri Ele Alındı

0
51

savaş-osb toplantı1Başkan Savaş, “Huzur ve Adil Hizmet İçin Çalışıyoruz”

Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) düzenlemiş olduğu “4. Sanayiciler Geleceğe Nasıl Hazırlanıyor?” başlıklı toplantı Anemon Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, çok sayıda işadamı katılım gösterdi.

Sanayi ve üretime dayalı iş kollarındaki sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda Başkan Savaş, Hatay’a huzur tesis etmek ve adil hizmet dağıtmak için çalıştıklarını söyledi.

İş adamlarına, zanaatkâra ve esnafa bakış açılarının her zaman pozitif olduğunu kaydeden Başkan Savaş; “Büyükşehir olarak üretime dayalı iş kollarında istihdam sağlayan hemşerilerimize her zaman destek vermeye hazırız” dedi.

Altyapı ve yol çalışmalarının hız kazandığı bir süreç yaşadıklarını da hatırlatan Başkan Savaş, Ulaşım Master Planı’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte, Hatay’a en uygun toplu taşıma sistemini tesis edeceklerini ve sanayide çalışan iş adamlarını ve esnafı rahatlatacak düzenlemeler yapılacağını ifade etti.

Hatay’ı ortak akılla yönetme hedefinde olduklarının altını çizen Başkan Savaş, toplantıya katılan sanayici ve işadamlarından Hatay’ı temsil eden sporcular için maddi ve manevi destek sözü alarak, sporcularımızı ihmal etmedi.

savaş-osb toplantı2

HBB İle Ortak Hareket Edeceğiz

Hatay Valisi Ercan Topaca da yaptığı konuşmada, HBB ile beraber çalışıp ortak hareket ederek Hatay’a hizmet üretmek zorunda olduklarını ifade etti. Esnafın ve işadamlarının yaşadıkları sıkıntıları dile getirmesi gerektiğini belirten Vali Topaca, bu şekilde çözümlerin de beraber üretileceğine olan inancını dile getirdi. Son olarak Hatay hakkındaki olumsuz algıların bertaraf edilmesi için herkesin çalışması gerektiğini söyleyen Vali Topaca, bu noktada tüm Hataylılara önemli görev ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Hedef İşçi Sağlığını İyileştirmek

Toplantıyı organize eden Antakya OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali ise yaptığı kısa konuşmada, Antakya OSB’nin geçmişten günümüze gösterdiği gelişim hakkında bilgiler aktararak, hedeflerinin işçi sağlığını iyileştirmek ve işçi ölümlerini sıfıra indirmek olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından ilimizi temsil eden sporcular için sanayici ve işadamlarından maddi ve manevi destek sözü alan Başkanı Savaş’a ve Vali Topaca’ya, Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali tarafından plaket takdim edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here