Orgeneral Akar, Hatay’da Birlikleri Denetledi

0
195

“Teröristler ve Terörü Destekleyen Tüm Odakların Sonu Hüsran Olacak”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, geçtiğimiz hafta sonu Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı Harekâtında” görevli çeşitli birlik ve tugay karargâhlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Akar, Afrin’de bulunan ve bölge dışından getirilen teröristler ile terörü destekleyen tüm odakların sonlarının hüsran olacağını ifade etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Zeytin Dalı Harekâtında görevli çeşitli birlik ve tugay karargâhlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Operasyon birliklerine ait komuta yerlerinde birlik komutanları ve personel ile bir araya gelen Orgeneral Akar, başarıyla sürdürülen ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ hakkında bilgiler de aldı. Orgeneral Akar denetlemeler sırasında, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak maksadıyla; karada, denizde ve havada, vatanın her köşesinde, mücadelenin dün olduğu gibi bugün de azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü kaydetti.

Akar, tüm personel, silah, araç ve gereçlerin en etkin şekilde kullanılması için azami gayret gösterildiğini, Zeytin Dalı Harekâtı’nın PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerini etkisiz hale getirmek amacıyla gerçekleştirildiğini, bu harekât ile dost ve kardeş Suriye halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılarak tekrar evlerine dönmelerinin hedeflendiğini kaydetti. Afrin’de bulunan ve bölge dışından getirilen teröristler ile terörü destekleyen tüm odakların sonlarının hüsran olacağını da ifade etti.

Orgeneral Akar, tüm faaliyetlerin Silahlı Çatışma Hukukuna uygun ve meşru zeminlerde sürdürüldüğünü, geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine duyduğu öz güven ile diğer hiçbir orduda olmadığı kadar bütün faaliyetlerin şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü de açıkladı ve ‘Afrin Afrinlilerindir’ gerçeğinden hareketle Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak harekâtın başarılı bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Zeytin Dalı Harekâtı’na iştirak eden personeli göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakârlıklardan dolayı kutlayan ve başarılar dileyen Akar, hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan silah arkadaşlarına da acil şifalar temennisinde bulundu.

Afrin Harekâtı 32’nci Gününde!

Öte yandan, Zeytin Dalı Harekâtı’nın 31’nci günü (dün) itibariyle, fırtına obüs topları, tank ve çok namlulu roketatarlar (ÇNRA) tarafından Afrin’deki PKK/PYD hedefleri vurulmaya devam edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerince, harekâtın başlangıcından bu yana 1641 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Mehmetçik ile Özgür Suriye Ordusu askerlerinin Afrin kırsalında ilerleyişinin sürdüğü kaydedilen açıklamalarda, TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçlerince, harekâtın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 50’si köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 19’i stratejik dağ veya tepe olmak üzere 73 noktayı örgütten kurtarıldığı kaydedildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here