Öğretmenlerimiz Hem Öğreniyor Hem de Öğretiyor!

0
41

kadın kültüreviKadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin Gönüllü Öğretmenlerine Teşekkür Töreni

İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin gönüllü öğretmenlerine teşekkür töreni düzenlendi. Hürriyet Mahallesindeki İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve eşi Dr. Ümran Civelek ile gönüllü öğretmenler katıldı.

Yaptığı konuşmasında, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerinde yapılan çalışmaların önemine değinen Belediye Başkanı Civelek; “Burası kadınlar için çok önemli. Kurslara katılan kadınlar sanat sahibi oluyor. Dikişi öğreniyor, hem kendi dikip giyiniyor hem de aile bütçesine katkısı oluyor. Resim öğreniyor, kendisini sanatsal olarak geliştiriyor. Seramik, takı tasarım çalışmalarıyla yaratıcılığını geliştiriyor. Sonuç itibariyle burada kursiyerlerin kendine güveni artıyor. Üretken oluyor. Sosyal yaşamda daha etkin olarak yer alıyor” dedi.

Öğretmenlerin öğreterek ve kendisi de öğrenerek kendini geliştirip, yüceldiğini belirten Civelek; “İyi ki varsınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Civelek’in eşi Dr. Ümran Civelek de, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerinde ücretsiz düzenlenen kurslara ilginin her geçen gün arttığını belirterek; “Güvenilir olmak, dik durmak, karşındaki gönülden sevmek ve bu işe gönül vermek Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerimizi cazibe merkezi haline getiriyor. Hepinizin eline sağlık” şeklinde konuştu.

Kurslara katılmaktan dolayı memnuniyetini ifade eden gönüllü öğretmenler, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerinden dolayı Başkana ve eşine teşekkür etti. Gönüllü öğretmenlerle bir süre sohbet eden Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve eşi Ümran Civelek, kursiyerlerin çalışmalarını da inceledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here