Öğrenci Temsilcisinden Sorunlara Çözüm İsteği

2
566

Ticaret Sanayi Odası İlköğretim Okulu temsilcisi ve aynı zamanda İlçe Öğrenci Temsilcisi Ayşe Sude Yanık, öğrencilerin sorun ve sıkıntılarını gündeme taşıdı. İlköğretim okul öğrencilerinin akşam saat 18.30’da okuldan çıkmasının sıkıntılara yol açtığını söyleyen Öğrenci Temsilcisi Yanık, seçmeli derslerin de kaldırılmasını istedi.

Öğrencilerden kendisine gelen ve gördüğü sıkıntıların ortadan kaldırılması için konuyu kamuoyu ile paylaşan Ticaret Sanayi Odası İlköğretim Okulu temsilcisi ve aynı zamanda İlçe Öğrenci Temsilcisi olan 3. sınıf öğrencisi Ayşe Sude Yanık, “Öğrenci arkadaşlar sürekli yanıma gelerek, sıkıntı ve taleplerini benle paylaşıp çözüm bulmam konusunda benden yardım istediler. Sıkıntılarının başında okullardan akşam karanlığında saat 18.30’da çıkmaları. Geç saatte okuldan eve gidişler birçok olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Bunun yanında son günlerde son ders saatlerinde elektrik kesintisi yaşandığından karanlıkta ders almaya çalışıyoruz. Bundan dolayı da son dersler verimli geçmemektedir. Seçmeli derslerinde kaldırılmasıyla daha iyi ve verimli bir eğitim alacağımız kanaatindeyiz. İlköğretim ve orta öğretim okullarının da ayrılması gerekir. Özellikle teneffüslerde orta öğretim öğrencileri yüzünden çokta rahat hareket edememekteyiz” dedi.

Konuyu Alo 147 ihbar hattını arayarak da bu sıkıntıları dile getirdiğini söyleyen Yanık, seçmeli dersler konusunda yapılacak bir şey olmadığını, elektrik kesintilerinin de kentte elektrik hatlarının yeraltına alınmasından kaynaklandığını söylediklerini belirtti.

2 YORUMLAR

  1. Vay be bizim okuldaki sudeye bak helee neler yapmış neler bu müdür yardımcısının kızı Yavuz Selim Yanık’ın kızıııı torpilli D:

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here