ÖDP Arsuz İlçe Teşkilatı Kuruluyor

1
228

ödp arsuz1Halkların kardeşliğini savunan ve kararın halkta olduğu bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için Arsuz’da örgütlenen Arsuz Dayanışma Platformu, yerel seçimlere ilçede Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ile girme kararı aldı. Bu çerçevede ÖDP’nin Arsuz’da Emin Bol öncülüğünde İlçe Teşkilatı kurmak için bugün İskenderun Kaymakamlığına resmi başvuru yapması bekleniyor.

Konu ilgili bir açıklama yapan Arsuz Dayanışma Platformu Sözcüsü Emin Bol, açıklamasında hükümete sert eleştirilerde bulunarak; “AKP’nin yürüttüğü baskıcı, gerici ve kendi çıkarına yönelik tek adam politikaları yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte ciddi sıkıntılar ortaya çıkarmıştır. İktidarı süresince topluma karabasan gibi çöken politikaları ile halkı bezdirmiş, bölgesel düzeyde ABD’nin Ortadoğu’daki politikalarını hayata geçirmek için emperyal hevesler uğruna komşu Suriye’ye silahlı çeteler vasıtası ile saldırmış, toplumu kamplaştırıp kendi gibi düşünmeyen insanlara yaşam hakkı tanımamış ve bir diğerini ötekileştirmiştir. Mevcut düzen partileri, AKP’nin bütün bu politika ve uygulamalarına bugüne kadar ilkeli ve tutarlı bir duruş sergileyememiştir” dedi.

Yerel ölçekte de, yeni oluşturulan Arsuz ilçesi sınırlarında bulunan mevcut yerel yönetimlerin on yıllardır bölgeyi bir rant, yağma ve talan alanı olarak gördüklerini öne süren Bol; “Bu nedenle mevcut düzen partilerinden farklı olarak; emekten yana, insana ve doğaya saygılı, halkların kardeşliğini savunan, sözün yetkinin ve kararın halkta olduğu bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için örgütlenmiş bulunmaktayız. Arsuz Dayanışma Platformu, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlere, Arsuz ilçesinde ÖDP ile ortak dayanışma çizgisi ile girme kararı almıştır” dedi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here