Nike Halı Saha Ligi Start Aldı

0
209

halı saha ligi1Takımını Kur, Sahaya Çık, Her Şeyini Ortaya Koy!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Nike tarafından bu sene altıncısı organize edilen Nike Halı Saha Ligi kayıtları 3 Nisan’da başladı. Lise ve üniversite kategorisinde düzenlenecek olan ligin kayıtları 28 Nisan’da sona erecek.

Katılımın ücretsiz olduğu Nike Halı Saha Ligi’ne futbolseverler tüm Türkiye’den www.nikehalisahaligi.com adresinden başvurabiliyor. Ön kayıt formunu dolduran katılımcılar, belgelerini takım olarak okul yönetimine teslim ederek organizasyonda yer alabiliyor. Takımın fikstürdeki yeri, oynayacağı saha ve maç saatleri gibi bilgiler kayıtların sona ermesinin ardından yine internet adresinden öğrenilebilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, olanaklarına göre derecelendirilen halı sahalarda düzenlenecek organizasyonun il elemeleri Mayıs ayı içinde oynanacak. Nike Halı Saha Ligi Türkiye Finali ise 23-25 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. İl birincisi olan tüm lise ve üniversite takımları üç gün sürecek futbol festivaline katılacak.

Lise kategorisinde 15-18 yaş arasındaki lise öğrencilerinin, üniversite kategorisindeyse 16-35 yaş aralığındaki öğrencilerin katılacağı Nike Halı Saha Ligi, Türkiye genelince yüzlerce halı sahada gerçekleşecek. 6 as 2 yedek oyuncudan oluşacak takımlar, 2 devre halinde oynayacak. Beraberlik durumunda seri penaltı atışlarına geçilecek. Nike’ın her zaman her yerde futbol anlayışı doğrultusunda futbolu gençlere sevdirmek amacıyla düzenlenen ‘Nike Halı Saha Ligi’ ile organizasyona katılanlar futbola doyacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here