Naci Düzen Anaokulunun Yeni Binasının Temeli Atıldı

1
114

Geçtiğimiz yıl eğitime başlayan Naciye Düzen Anaokulu bahçesinde yaptırılan ilköğretim binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, Hayırsever Naciye Düzen ile çocukları Oktay ve Suna Tekin, İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Düzen’in katıldığı törene velilerin de ilgisi yoğun oldu.

Naciye Teyzenin, okul öğrencilerinin gözlerindeki mutluluğu görmesiyle ilköğretim binası yaptırma sözü vermesi, binanın ilk adımları atılmasına vesile olmuştu. Geçtiğimiz yıl okulun son gününde protokolü imzalanan binanın ilk harcı da döküldü.

Temel atma törenin de bir konuşma yapan Oktay Tekin; “Biz çok mutluyuz. Çünkü hem annemizin isteğini yerine getirdik, hem de eğitime faydalı olabilmek için güzel adımlar attık. İnşallah bu tür eserler memleketimize faydalı olur. Yapılan ek binamız ilkokul olacak. Buradaki amaç velilerimizin bize iletmiş olduğu istekleri bir nebze de olsa yerine getirmektir. Veliler çocuklarının okulumuzu çok sevdiğini ve devamında da çocuklarını bu okulda okutmak istediklerini söylediler. Biz de onların isteğini kırmadık” diye konuştu.

Çocukları alıştıkları ortamlardan uzaklaştırmamak gerektiğini de sözlerine ekleyen Tekin; “Şimdi burada okuyan çocuklarımız önümüzdeki yıllarda da aynı okulda okumaya devam edecekler. Bu okulu bir kampus gibi düşündük. Araya yol açıp, iki okulu bileştireceğiz. Ömrümüz olduğu sürece de eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yörende, yapılan konuşmanın ardından kurbanlar kesildi ve Naciye Düzen İlköğretim Okulunun inşaat yapımına başlandı.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here