Mustafa Kemal Üniversitesinde İdari Personele İftar Yemeği

0
125

mkü-iftar1Hoşgörü ve paylaşmanın anlam kazandığı Ramazan ayı dolayısı ile her sene birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale getirilen İftar Yemeği gerçekleştirildi. Hatay Üniversite İdari Personelleri Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, Üniversite Rektörlüğü ile idari personeli ve aileleri bir araya geldi.

Hatay Üniversite İdari Personelleri Derneği Başkanı Halil Çalışkan, üniversite idari personellerinin sosyal ve kültürel bakımdan geliştirilmesi ve güçlendirilmesine yardımcı olmaya, çalışma hayatındaki verimliliğin artırılması ve personeller arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlamaya yönelik düzenledikleri iftar yemeğinin önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Mustafa Kemal Üniversitesinde düzenlenen iftar programlarının geleneksel hale geldiğini dile getirdiği konuşmasında Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de böyle mukaddes bir ayda, iftarda buluşmanın mutluğunu yaşadığını ve bundan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

mkü-iftar2

“Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü olarak bizler, çalışmalarımızın tekil değil, bireysel değil; toplumla ve her kesimden, her kademeden insanla, hizmet aşkıyla, işbirliğiyle başarıya ulaşabileceği bilincindeyiz” şeklinde konuşmasına devam eden Rektör Güder, bu yöndeki programlarla amaçlarının farklı kültürlerden gelen insanların ve kültürlerin kaynaşmasından çıkacak enerjiyi hizmete dönüştürebilmek olduğunu belirtti.

Üniversite olarak hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini anlatan Rektör Güder,  Mustafa Kemal Üniversitesinin yakın gelecekte adından çokça söz edilen sayılı üniversiteler arasına gireceğini sözlerine ekledi.

Üniversite Rektörlüğü ve idari personelinin aileleriyle katıldığı iftar programı sıcak ve samimi bir ortamda geçti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here