Mullaoğlu; “Çanakkale Zaferiyle Demokratik Türkiye’nin Temelleri Atılmıştır”

0
233

CHP Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu; “Çanakkale Zaferiyle Demokratik Türkiye’nin Temelleri Atılmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu, Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferleriyle demokratik bir Türkiye’nin temellerinin atıldığını ifade eden Mullaoğlu; “Bağımsız, özgür ve demokratik bir Türkiye’nin temellerini atan uzun yürüyüşün en önemli duraklarından biri olan Çanakkale Deniz Savaşı’nın 103. yıldönümünde, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehirlerimizi rahmetle yad ediyoruz.

Bu topraklarda güvenle yaşamamız için eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitlerimizi ve büyük bir kararlılıkla terör odaklarıyla mücadele ederken toprağa düşen fedakâr evlatlarımızı ebediyen kalbimizde taşıyacağız.

Ocaklarına düşen ateşi ‘vatan sağ olsun’ diyerek kucaklayan şehit yakınlarımıza, büyük zaferin yıldönümü nedeniyle bir kez daha tüm milletim adına şükranlarımı sunarken, toprağın bağrına emanet ettiğimiz şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Tüm şehit yakınlarımızı, şehitlerimizin bize bıraktığı, ‘’Ya İstiklal ya Ölüm’’ bilinciyle selamlıyoruz” şeklinde ifadelere yer verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here