Bilgili; “Çanakkale’de Ulus Olma Bilincinin Tohumları Atılmıştır”

0
133

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili; “Çanakkale’de Ulus Olma Bilincinin Tohumları Atılmıştır”

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu büyük zaferin milli mücadelenin destanı olduğunu vurguladı.

Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümünü gururla kutladığımızı ifade eden Bilgili; “Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale geçilmez’ diye yazılan bu destanla vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Çanakkale Zaferi, istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla ispat edildiği, milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Tüm yokluklara ve zorluklara rağmen kazanılan bu zafer, kurtuluş savaşı ve bağımsız Türkiye yolundaki en büyük adımlardandır. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümünü kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here