Milli Halterciden Kaymakam Soytürk’e Ziyaret

0
107

Paralimpik oyunlarında şampiyonluğu göğüsleyen, çeşitli tarihlerde ve çeşitli ülkelerde gerçekleştirilen olimpiyatlarda üstün başarılar elde ederek altın ve bronz madalya almaya hak kazanan doğuştan engelli Nazmiye Muratlı, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.

En büyük destekçisi eşi Muhsin Muratlı ile ziyareti gerçekleştiren milli sporcu Nazmiye Muratlı, kendilerini makamında kabul ederek şampiyonluk sevincimizi paylaşan ve her daim destek veren Kaymakam Recep Soytürk’e teşekkür ederek, bu ortamda bulunmaktan  büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Aslen Konyalı olup, Dörtyol ilçesinde yaşayan ve doğuştan bedensel engelli olan başarılı sporcu, 25 yaşında başladığı halterde, 12 yıllık profesyonel spor yaşamını bir sporcunun hayal edebileceği en yüksek başarıları elde ederek geçirmenin haklı gururunu yaşıyor.

Milli sporcu Nazmiye Muratlı, yeni hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da altın madalyayı kazanmak olduğunu belirterek; “Sağlığım el verdiği sürece bu hedeften vazgeçmeyeceğim. Ben engellerimi halterle kaldırıyorum. Engellilere güveniyorum. Devletimizin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın desteğini güçlü bir şekilde hissediyorum” dedi.

Milli sporcu Nazmiye Muratlı’nın elde ettiği üstün başarılar ile gerek ülkemiz gerekse bölgemiz açısından gurur kaynağı olduğunu belirten Kaymakam Soytürk, azim ve gayretinden dolayı tebrik ederek, bundan sonraki hedeflerine ulaşma maratonunda kolaylıklar ve başarılar diledi.

Milli Halterci Nazmiye Muratlı’nın Kısa Özgeçmişi

1979 doğumlu Milli Sporcumuz Nazmiye Muratlı aslen Konya Meram’lıdır. Şu anda Dörtyol’da ikamet etmektedir. Haltere başlamasından sadece üç ay sonra Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyayı kazandı. Türk Milli Takımı kamplarında sadece ve sadece antrenmanlarına odaklandı ancak elde edebileceği başarılarının ayrımına ilk kez belki de Pekin Paralimpik oyunlarında dördüncü olduğu zaman vardı. İkişer yıl arayla gelen madalyalar ve rekorlar onun ismini her geçen gün daha da büyüttü. 2010 yılında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da Dünya Şampiyonu oldu; 2012’de Londra Paralimpik oyunlarında dünya rekoru kırdı ve altın madalya kazandı. 2014 yılı geldiğinde bu kez Dubai Dünya Şampiyonası’nda altın madalyayı boynuna taktı. Son olarak bu yıl Brezilya’nın Rio kentinde hem altın madalya kazandı, hem de bir dünya rekoru daha kırdı. Londra’da 40 kiloda 109 kilo; Rio’da ise 41 kiloda 104 kilo kaldırarak kırılması gereken yeni dünya rekorlarını belirleyen isim oldu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here