Mansuroğlu; “Güçlenmek İçin Ortak Hareket Etmeliyiz”

0
170

Esnaf Odalarından CHP’ye Ziyaret

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanvekili Uğur Fırat ile esnaf oda başkanları CHP İlçe örgütünü ziyaret ederek olağan kongre sonrası göreve gelen yeni yönetimi tebrik etti.

Kentin siyasi, ekonomik ve sosyal konularının sohbet ortamında konuşulduğu toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanvekili Uğur Fırat; “CHP İlçe yönetimine biraz gecikmeli de olsa hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyoruz. Gecikmemizde; kendi bünyemizdeki odaların seçimlerinin olması büyük etken taşıyor. Seçimlerimiz tamamlanınca toplu olarak ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da, kent ekonomisinin can damarı olarak nitelendirdiği esnaf odalarını günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olarak gördüğünü belirterek: “Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları demokrasinin temel taşlarıdır. Bu kentin huzuru, asayişi, güvenliği, refahı, sosyal yaşamı ve ekonomisinin güçlenmesi için ortak hareket etmeliyiz” dedi.

 

Bir kentin ekonomik bozukluğunun refah ve huzur ortamını bozacağını ve anarşiye neden olabileceğini ileri süren Mansuroğlu; “Esnafımızın yaşadığı ekonomik zorlukları biliyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun esnaflarımız hayatın gerçekleri ve ekonominin can damarıdır. Bizler hep birlikte sevgi, saygı, barış ve hoşgörü içerisinde yaşamalıyız.

Bugüne kadar hep böyle oldu, önemli olan bu kültürümüzü bizden sonraki nesillere aktarmaktır. Tüm olumsuzluklara rağmen birlikte yaşama düşüncesi ve kültürünün devamını sağlamalıyız. Şahsım, yönetim kurulu üyelerim ve örgütüm adına nazik ziyaretinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here