Kütüphane Haftasının Bu Yılki Teması “Yenileşim ve Kütüphaneciler”

0
80

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, bu yıl 49.Kütüphane Haftasının “Yenileşim ve Kütüphaneciler” ana temasıyla 25–31 Mart 2013 tarihleri arasında kutlanacağını duyurdu. Kaymakam Su konuyla ilgili yayınladığı açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi;

“Kamuoyunda kütüphane konusunda olumlu çağrışım oluşturmak, kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek, dünya kütüphaneciliğindeki önemli gelişmeleri paylaşmak üzere her yıl Mart ayının son haftası Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 49.Kütüphane Haftası “Yenileşim ve Kütüphaneciler” ana temasıyla 25–31 Mart 2013 tarihleri arasında kutlanacaktır.

Toplumun kültürel kalkınmasında önemli rol oynayan, halkımızın bilgi edinme gereksinimini karşılayan, bireysel ve yaşam boyu öğrenme çabalarını destekleyen, başta çocuklar olmak üzere, bölge halkında okuma kültürü ve kütüphane kullanma alışkanlığı yaratmak ve güçlendirmek için var olan, toplumun bilgi okuryazarlığı becerisi kazanmasını ve gelişmesini sağlayan, her düzeyde örgün ve yaygın eğitimi destekleyen Halk Kütüphanelerimizin, her geçen yıl daha verimli hizmetlere erişmesi umuduyla “49. Kütüphaneler Haftası”nın kutlu olmasını dileriz.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here