Kütüphan-e Türkiye Projesi Tanıtım Toplantısı Bugün Yapılacak

0
70

kütüphan-e projesi1Kütüphan-e Türkiye Planlama ve Pilot Uygulama Projesinin tanıtımı bugün İskenderun İlçe Halk Kütüphanesinde yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi işbirliğiyle yürütülen, Bill ve Melinda Gates Vakfının mali katkısıyla desteklenen projenin amacı, toplumdaki işsiz, fakir, engelli, yaşlı, eğitim düzeyi düşük, kısaca dezavantajlı diyebileceğimiz kesimlerinin internet olanaklarından faydalanmalarını sağlamak olarak açıklandı.

Bunun için en uygun aracın halk kütüphaneleri olduğu kabul edilirken, Türkiye genelinde pilot olarak seçilen 78 kütüphane arasında İskenderun İlçe Halk Kütüphanesi de bulunuyor.

Halk kütüphaneleri sadece kitap raflarından ibaret olmayıp günümüzde güncel bilginin de anında paylaşılabildiği, bilgisayar aracılığıyla iş başvurusu ve iş görüşmelerinin de yapılabildiği, benzer ve farklı grupların birbirleriyle tanışıp kaynaşarak kültürel paylaşımlarda bulunabildiği ortamlar haline gelirken, Kütüphan-e Türkiye Projesi içinde yer alan İskenderun İlçe Halk Kütüphanesi de vatandaşların bilgi ihtiyaçlarını en mükemmel şekilde karşılamak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu maksatla projenin tanıtım toplantısı bugün saat 14.00’de İlçe Halk Kütüphanesinde yapılacak. Toplantıya mülki ve idari yöneticileri ile kütüphanede çeşitli konularda eğitim alan vatandaşlar katılacak. Kütüphan-e Türkiye Projesi Tanıtım Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Çelik de, toplantıda Projeyi tanıtan bir konuşma yapacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here