KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan Belen Ziyareti!

0
10

Belen Belediye Başkanı Gül; “Kuzey Kıbrıs Parkı, Kardeş Ülkemizin Belen’deki Simgesi Olacak”

Bir dizi ziyaretler nedeniyle Hatay’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 41. Fırka Belen Şehitler Abidesinde düzenlenen “Şehitleri Anma” programına katıldı. Temsili olarak şehitliklere gül bırakan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, okunan Kuran-ı Kerim’in ardından bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; “Sizlere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden sevgi ve saygılarımı getirdim, gönül ve kader birliği içerisinde olan milli ve ulusal çıkarlarımızda her zaman bir arada olduğumuz için bunun mutluluğu içerisindeyiz. Anadolu toprakları ve Kuzey Kıbrıs, asırlardır Şehit kanıyla sulanmaktadır.

1071’de bile binlerce Şehit vererek Kıbrıs adasını fethettik. Bizler millet olarak Şehit kanıyla sulanan topraklarda yaşamaktayız. Hatay ziyaretimde Belen’e gelerek Şehitlerimizi anma programında sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyim. Hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bizi Kimse Türkiye Cumhuriyetinden Kopartamaz

1.Dünya Savaşında Şehit edilen ve zehirlenerek öldürülen 1500 vatan evlatlarının bulunduğu alandayız. Hepsini rahmetle anıyorum. Bizler bir millet üç devletiz. Bizler düşmanlarımızla mücadelemizde hiçbir zaman ödün vermedik. Yeter ki Allah milletimize güç versin. Türkiye’miz daha güçlü olsun. Bizi kimse Türkiye Cumhuriyetinden kopartamaz” dedi.

Belen Belediye Başkanın İbrahim Gül ise törende yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanım bundan tam 726 gün önce başbakan olarak şehrimizi şereflendirmiş bizleri mutlu etmiştiniz. Bugün sizleri burada Cumhurbaşkanı olarak ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Sizlere Belen halkı adına bizlere bu mutluluğu yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Sizlerinde izni olursa Halilbey Mahallemizde yapımına başladığımız parkımıza “Belen Belediyesi Kuzey Kıbrıs Parkı” adını vermek istiyor, sizlere parkımızın tabelasının bulunduğu hediyeyi de takdim etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

41.Fırka Belen Şehitler Abidesinde düzenlenen anma programına Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen’de ikamet eden Gaziler ve çok sayıda davetli katıldı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here