Kırsal Kalkınma Yatırımları için Başvurular Başlıyor

0
70

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 26 Ağustos 2013 tarihinde on birinci başvuru ilanına çıktı.

Başvurular 30.09.2013 tarihi saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan ve iletişim bilgileri aşağıda yer alan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacak olup, başvuruların son teslim tarihi 31.10.2013, saat 21.00 olarak açıklandı. Bu çağrı için son teslim tarihinden sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği de belirtildi.

IPARD Programının güncel hali, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın (www.tarim.gov.tr) ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü’nün internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilecek.

Başvurular hakkında detaylı bilgiler ve başvuru kurallarının yer aldığı Başvuru Çağrı Rehberleri (versiyon 3.2) Kurumun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilecek.

Söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, İlgili kurumun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) takip edilebilecek.

Verilen bilgilere göre, tüm projelere 5 bin avro ile 3 milyon avro arasında yatırım desteği, tüm yatırımlarda, makine ekipman alımı ve inşaat işlerine KDV, ÖTV gibi vergi ve harçlardan muaf % 50 oranında hibe desteği sağlanacağı kaydedildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here