‘Kentler Buluşması’ Yarın Başlıyor!

0
42

bld-kentler tanıtımıSosyal Demokrat Belediyeler Projelerini Tanıtacak

Türkiye’nin dört bir yanından sosyal demokrat belediyeler bir ilki gerçekleştiriyor. İskenderun Belediyesi gerçekleştirdiği projelerini “Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı”nda tanıtacak.

29 Mayıs-2 Haziran 2013 tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek “Kentine Güvenen Kentler Buluşması” sosyal demokrat belediyeciliğin hizmet ve proje anlayışını tüm yönleriyle tanıtacak. Türkiye’nin her yanından 61 sosyal demokrat belediyenin katıldığı buluşma halka açık olarak gerçekleşecek.

Fuar günlerinde 61 belediyenin öne çıkan 198 projesi tanıtılacak. İskenderun Belediyesi Kent Gelişimi-Kent Tasarımı, Çevre, Sosyal Hizmetler ve Spor ana başlıkları altındaki projelerle tanıtılacak.

“Kentine Güvenen Kentler Buluşması” eğlendirici ve bilgilendirici pek çok aktiviteyle sosyal demokrat belediyeciliğin hizmet anlayışı ve vizyonunu tanıtmayı amaçlıyor. İstanbul’un fetih günü olan 29 Mayıs’ta, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 11.00’de yapacağı konuşmayla başlayacak “Sosyal Demokrat Belediyeler Hizmet ve Proje Tanıtım Günleri” başlıklı buluşmada; vatandaşlar ücretsiz konser ve şenliklere katılma, ücretsiz sağlık hizmetleri ve doğal gıdalarla tanışma fırsatı bulacak.

Bir belediyenin, sadece kendi öz kaynaklarına güvenerek, inanarak ve çalışarak başarılı olabileceğini göstermeyi hedefleyen “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”; bu iddiasına kanıt olarak sosyal demokrat belediyelerin başarılarını ortaya koyacak. Buluşmada sadece bu seçim döneminde yapılan hizmet ve projeler değil; sosyal demokrat belediyeciliğin geçmişte başardığı ilkler ve geleceğe aktardığı vizyon da görücüye çıkacak.

Sosyal demokrat belediyeler, kentsel gelişim, çevre, sağlık, sosyal hizmetler, spor, çocuk ve gençlik, kültür-sanat-tarih ve e-belediye hizmetleri olmak üzere 8 ana başlıkta, geçmişte yapılan çalışmaların yanı sıra, geleceğe yönelik projelerini de katılımcılarla paylaşacaklar. Etkinliğe Anadolu’dan katılacak, yerel yönetiminin temel taşı olan 1500 muhtar da sosyal demokrat belediyelerce konuk edilecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here