Kazada Öldü Zannedilen Onur, Ameliyatla Hayata Döndü

0
116

gelişim-motor kazası2Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger, bir mucize kurtarma operasyonuna daha imza atarak, trafik kazasında ağır yaralanan Onur Çetin (25)’i gerçekleştirdiği ameliyat sonrası hayata döndürdü.

29 Temmuz 2014 tarihinde, Arsuz girişinde meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü Onur Çetin, arkadan gelen aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerinde kalbi duran ve sağlık ekiplerinin gerçekleştirdiği kalp masajı sonucunda hayata tutunan Onur Çetin, İskenderun Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne sevk edildi. Op. Dr. Özkan Özger tarafından ameliyata alınan Onur Çetin,  17 gün yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra,  üç gün serviste tedavi görerek, hastaneden taburcu edildi.

Onur Çetin’in sağlığıyla yakından ilgilenen Op. Dr. Özkan Özger, Onur’un hastaneye getirildiğinde beyin kanaması geçirdiğini ve beyninde ödem olduğunu ifade ederek; “Onur, bir motosiklet kazasının ardından, şuuru kapalı halde hastanemize getirilmişti. Onur’un beyin kanaması ve ciddi bir beyin ödemi görülmüştü. Onur’a gerçekleştirdiğimiz başarılı bir ameliyatın ardından, Onur yoğun bakım ünitesine alındı. 17 gün yoğun bakımda yattıktan sonra yavaş yavaş şuuru yerine gelen Onur’un şuanda herhangi bir nörolojik bulgusu yok. Kısmi felci düzelen Onur’un sağlığına kavuştuğunu görünce, bizler de mutlu olduk” açıklamasında bulundu.

Kaza anını hiçbir şekilde hatırlamadığını söyleyen 25 yaşındaki Onur Çetin ise; “Kazayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. Sadece bana söylenen kaza yerinde kalbimin durduğu ve tek bildiğim Doktorum Özkan Özger’in beni tekrardan hayata döndürdüğüdür. Özkan Özger ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Onur Çetin’in babası Rasim Çetin’de yaşadıkları kazanın şokunu hala üzerinden atamadıklarını ifade ederek; “Allah’ıma çok şükür ki, böyle bir doktor ile karşılaştık. Ben 17 yıl yurt dışında kaldım. Burada oğlum 17 gün yoğun bakımda kaldı, ama yaşadıklarım bana hiç bu kadar zor gelmedi. Bu bizim için bir mucize. Doktorumuz İskenderun için büyük bir şans” açıklamasında bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here