Kaymakam Recep Soytürk; “Yaşlılarımız Baş Tacımızdır”

0
331

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk; “Yaşlılarımız Baş Tacımızdır”

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmanın büyük önem taşıdığını ifade eden Kaymakam Soytürk; “Dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yön gösteren kıymetli büyüklerimiz, millet olma bilincinin tarih sayfalarını dolduran çınarlarımız olarak, kültür ve medeniyetimizin en değerli taşlarıyla süslenmiş baş tacımızdır.

İnsanlar arası ilişkilerde en önemli ve temel faktör şüphesiz sevgi, saygı ve hoşgörüdür.  Ruhun gıdası olan sevgi ve güvenin temeli olan saygı ile toplumlar gelişmişlik noktasında önemli yol kat etmekte ve bu temel unsurlar çerçevesinde yaşanabilir bir ortam geliştirmektedirler. Bu manada yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen en önemli görev olarak kabul edilmelidir.

Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bugünlerimizin mimarı olan saygıdeğer büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyor,  sağlıklı, huzurlu, mutlu uzun ömürler diliyor, ellerinden hürmetle öpüyorum” şeklinde ifadelere ye verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here