Başkan Dingil: “Yaşlı Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz”

0
52

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil: “Yaşlı Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Yaşlılara Haftası” ile ilgili mesaj yayınladı. Başkan Seyfi Dingil’in mesajı şöyle: “Bizlerin yetişmesinde ve sahibi olduğumuz değerlerimizin kuşaktan kuşağa sağlıklı bir şekilde aktarılmasında büyük katkısı olan, geçmişle gelecek arasında köprüler kuran büyüklerimize duyduğumuz minnet duygusunun bir göstergesi olarak, 18-24 Mart tarihlerini “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlamaktayız.

Her insan için, değişik anlamlar içeren yaşlılık, çok özel bir yaşam evresi ve herkes tarafından, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir süreçtir. Millet olarak, değerlerimizin ve kültürümüzün taşıyıcıları, baş tacımız olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek en temel insani görevimizdir.

Yaşlılarımızı, sadece bir gün değil, her zaman hatırlamamız gerektiği gerçekliğinden hareketle bizleri bugünlere ulaştıran, tüm büyüklerimizin “Yaşlılara Haftası” nı kutluyorum. Bu vesile ile yaşlılara duygularımızın yalnızca bu haftayla sınırlı olmadığını da belirterek ömürlerinin her gününü ve her anını, sağlık, mutluluk ve huzurla yaşamalarını diliyor, saygılar sunuyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here