Kaymakam Özyiğit’in Üç Aylar Mesajı

0
71

kaymakam özyiğit6“Ahlâkî Meziyetlerin Yaygınlaşmasına Gayret Etmeliyiz”

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, önümüzdeki günlerde idrak edilecek olan Regaib Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin önemine vurgu yapan Kaymakam Özyiğit; “1 Mayıs 2013 Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece “Regâib Kandili” olup üç ayların ilk Cuma gecesidir. Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regâib Kandilinde Cenâb-ı Hak’ka yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkanını yakalarız.

İlahi rahmete fazlasıyla mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde Rabbimizle, yakınlarımızla ve çevremizle bağlarımızı yeniden gözden geçirir, bu vesileyle olgun dindarlığın iman-ibadet-ahlak bütünlüğünü sağlamaktan geçtiğini bir kez daha hatırlarız. Doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, kutsala saygının insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı bu erdemlerle donatma irademizi yenileriz. Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluk bilincimizi yenileriz.

Bu mübarek zaman dilimi vesilesiyle, Sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret etmeliyiz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here