Kaymakam Özyiğit; “Atatürk, Ulusal Bağımsızlığımızın Simgesidir”

0
72

kaymakam mesaj2İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Atatürk’ün, ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesi olduğunu vurgulayan Kaymakam Özyiğit; “Atatürk, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı ve bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır.

Büyük Önder Atatürk’ü andığımız bu günde bizlere düşen görev; O’nun “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” vecizesinde vurguladığı gibi, Cumhuriyetimizin bekasını sağlamak ve Atatürk’ün işaret ettiği yolda ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75. yıldönümünde bir kez daha sevgi, şükran, rahmet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here