Kaçakçılar İşi Abarttı

0
60

kaçakçılardan köprüTürkiye-Suriye sınırında yıllardır çeşitli yollara kaçakçılık yapan şahıslar bu kez işi abarttılar. Kaçakçılar, sınırı oluşturan Asi Nehri üzerine çelik köprü kurma girişiminde bulundular. Üzerinden araç geçecek büyüklükteki çelik köprü, Asi Nehri üzerine kurulamadan, bölgede devriye gezen askerlerimiz tarafından fark edildi.

Kaçakçıların Suriye sınırına, üzerinden araç geçecek büyüklükte demir köprü kurma çabaları Genelkurmay Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde yayınlandı. Asi Nehri kenarında 10 şahsın araç geçirmek için kullanıldığı değerlendirilen bir adet çelik köprüyü yerleştirmeye çalıştıklarının tespit edildiği, Asi nehri üzerine yerleştirilmeye çalışılan köprüye Mehmetçiğin el koyduğu da vurgulandı. Genelkurmay’ın bilgi notunda olay şöyle anlatıldı:

“Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2’nci Hudut Alayı (Hatay) Şht. Ütğm. M.A. Demirbüken Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) tarafından, hududun Suriye tarafında Asi nehri kenarında 10 şahsın araç geçirmek için kullandığı değerlendirilen bir adet çelik köprüyü, Asi Nehri üzerine yerleştirmeye çalıştıkları tespit edilmiştir. Tespit edilen bu durum üzerine, MYKU söz konusu bölgeye intikal etmiş ve şahıslara “Dur” ikazında bulunmuş, şahıslar ikaz üzerine yanlarında getirmiş oldukları çelik köprüyü olay yerinde bırakarak Suriye istikametine kaçmışlardır.

Bu esnada, olay yerinde bırakılan çelik köprüye müdahale eden MYKU’na, sınırın Suriye tarafından ateş açılmış, açılan ateşe MYKU tarafından derhal ateşle karşılık verilmiş ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here