Enerji Etüt Çalışması Başladı

0
65

arsuz belediyesi13Arsuz Belediye Başkanı Culha’nın Elektrik Sorununu Çözmedeki Kararlılığı Sonuç Verdi

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Enerjisa İskenderun İlçe İşletme Müdürlüğü Personeli ve Hatay İl Yatırım Ekipleri ile birlikte Arsuz’un enerji kesintilerine yönelik yapılacak olan yatırımların etüt çalışmalarını değerlendirdi.

Özellikle son günlerde bölgede sıklık gösteren elektrik kesintilerine kalıcı çözüm bulmak amacıyla gerçekleşen toplantının ardından Başkan Nazım Culha, enerji kurmaylarıyla birlikte enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik yapılacak olan yatırımlar, şebeke revizyonları ve etüt çalışmaları için de bölgede bir dizi inceleme yaptı.

Yapılacak Olan Yatırımlar Tespit Ediliyor

İncelemenin, ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak için yapılması gereken iyileştirmeler ve yeni yatırımlar için tespit niteliği taşıdığını söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “İlçemizde yaşanan elektrik kesintilerine karşı yapılan girişimlerimiz ve çalışmalardan sonra Enerjisa yetkilileri bölgede ve Arsuz’da yatırım çalışmalarına yöneldi. Ön enerji etüt raporu sonucunda elde edilen verilerin ardından sorunun kesin çözümü için daha detaylı bir etüt çalışması yapılacak.

Ciddi bir çalışma içerisine giren Enerjisa’nın çalışmalarını tamamlayarak, yapılması gerekenleri yatırım programına almasını ve 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle de bölgede yatırımlara başlamasını bekliyoruz. Mevcut enerji talebinin karşılanmasıyla önümüzdeki sezon Arsuz’da enerji sorunu yaşanmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here