İtalya’dan Dönen Denizcilik Lisesi Öğrencileri DTO’yu Ziyaret Etti

0
257

sefa atakaş lisesi1AB tarafından desteklenen Leonardo da Vinci programı kapsamında İtalya’nın Calabria bölgesinde bulunan Nicotera şehrine giden İskenderun Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri döndükten sonra İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesini ziyaret ettiler.

Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Bülent Kavsak ve yönetimi ile İtalya’nın Calabria bölgesi Nicotera şehrinde proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerde yaşadıklarını, yapılan çalışmaları paylaşan İskenderun Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğretmeni Hüseyin Uzungeliç; “Yapılan proje ile öğrencilerimiz denizcilik sektöründe gelişmiş olan İtalya’da mesleki staj eğitimi gerçekleştirdiler. Burada yaşadıkları tecrübe ve deneyimi, aldıkları eğitimi gelecekte mesleki yaşamlarında kullanma fırsatını da yakalamış oluyorlar. Leonardo da Vinci Programı; kurumlara Avrupa çapında ortaklarla birlikte çalışma, yenilikçi metot ve uygulamaları paylaşma, çalışanlarının bilgi, beceri ve uzmanlıklarını artırma fırsatı sağlar. Program, ülkeler arası iş birliği yoluyla, mesleki eğitim sistemleri ve uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, bireylerin bilgi, beceri ve yeterliklerinin artırılmasını, yeniliklerin teşvik edilmesini hedeflemektedir.

Okulumuz da Avrupa Birliğinin desteklemiş olduğu Leonardo da Vinci programı kapsamında 2012 yılında bir hareketlilik projesi hazırladı ve bu proje Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Hazırlanan proje ile 14 Ocak–8 Şubat 2013 tarihleri arasında İtalya’nın Calabria bölgesinde bulunan Nicotera şehrine 24 öğrenci ve 4 refakatçi öğretmen ile gidildi. Gerçekleştirilen proje ile öğrencilerimiz Avrupa denizcilik sektöründe gelişmiş olan İtalya’da 4 haftalık eğitim gerçekleştirdiler” şeklinde konuştu.

Sohbet sırasında denizcilik sektörüyle ilgili deneyimlerini öğrenciler ve öğretmenlerle paylaşan Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Bülent Kavsak ise, “Türkiye’nin yakaladığı başarı gençliğin dinamizmi ve kendini yetiştirmesidir. Bu günün öğrencileri gelecek için hepimize umut veriyor. Sizlerle gururlanıyoruz. Türkiye her alanda olduğu gibi denizcilik sektöründe de sizler sayesinde başarı grafiğini arttıracaktır. Çok üst seviyelere gelecektir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here