İskenderun’un Potansiyeli Masaya Yatırıldı

0
46

iskenderun toplantı1Vali Lekesiz; “Üretilen Çözümler, İskenderun’a ve Ülkemize Zenginlik Olarak Dönüşecek”

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’in başkanlığında, İskenderun Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, ilçemizin sahip olduğu potansiyelin aktif hale getirebilmesi için neler yapılabileceği konusu masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun’un, sadece ilimizin değil ülkemizin de çok önde gelen önemli merkezlerinden biri olduğunu, ilimizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik hayatına ciddi katkılarda bulunan, aynı zamanda çok daha fazlasını yapabilme potansiyeline sahip bir ilçe olduğunu kaydetti.

iskenderun toplantı2

Vali Lekesiz; “İskenderun ilçemiz, başta sanayi olmak üzere turizm, ticaret, ihracat ve daha pek çok alanda büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran bir ilçemiz. İlçemizin, sanayi, ticaret, taşımacılık, uluslararası transfer ve diğer alanlarda sahip olduğu potansiyelin aktif hale getirebilmesi için neler yapılabileceği konusuna ilişkin soruların cevabının aranacağı bir toplantı yapacağız. Kurumlarımız kendi görev, yetki ve sorumluluk alanıyla ilgili çözüm üretecekler. Üretilen çözümler hiç şüphesiz öncelikle İskenderun ilçemize sonra da ülkemize zenginlik olarak dönüşecek. İskenderun ilçemiz için yararlı bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve ilgili kurumların müdürlerinin katıldığı toplantı konuya dair sunumlar ve görüş alışverişi ile devam etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here